Kui kingsepp käib paljajalu

Häbi tunnistada, kuid viimasel ajal olen tegelnud spämmimisega.  Leidsin nimelt, et tavapärasest soovitusest “probleemide jätkumisel võtke ühendust lähima IT-professionaaliga” arvutikaitse.ee-s enam ei piisa, ning otsustasin seal käivitada teenuse, mis lähima professionaali ka üles otsib. Sama soojaga leidsin, et viisakas oleks nondeltsamadelt professionaalidelt küsida, kas nad üldse tahavad seal figureerida. Mine tea, äkki pole tasuta reklaam ning kibedal masuajal sealtkaudu saadavad mõned lisakliendid piisavaks ahvatluseks, et oma väärtuslikke kontaktandmeid netti paisata? :)

Ilmnes, et seesuguseid tagasihoidlikke täitsa oli. Tegelikult ma ei usu, et tegemist oli tagasihoidlikkuse või häbelikkusega – tõenäolisemalt ei loe paljudes firmades keegi üldmeili või siis ei suudeta otsustada, kellele konkreetselt kiri minu ettepanekuga edasi saata. Enamasti olid mu kirja saajad siiski üsna varmad kasutama võimalust endale tasuta reklaami teha ning oli ka neid, kes ei unustanud viisakalt tänamast.

Ettepanekute saatmiseks vajalikud kontaktandmed ammutasin arvutifirmade kodulehekülgedelt ning siinkohal jõuamegi pealkirjas viidatud probleemi juurde. Väga palju oli muidugi seesuguseid kodulehti, mis olid kenasti kujundatud, kust info oli lihtsalt ja loogiliselt leitav, selgitav tekst ladus ja kohe esileheküljel selge, millega firma tegeleb ja kuidas neid leida.

Paraku oli, ütleksin, lubamatult palju niisuguseid kodulehekülgi, millest ma alles pikema klikkimise järel aru sain, kas nad pakuvad mind huvitavat teenust või mitte, samuti oli teinekord raskusi kontaktandmete leidmisega. Väga paljudel juhtudel olin meiliaadressi nägemiseks sunnitud oma NoScript-plugina välja lülitama, mõni kodulehekülg oli ka selline, mis väljalülitatud skriptidega üldse ei töötanud. Veidi vähem kui kümmekond lehekülge olid kas hooldusrežiimil või alles loomisel.

Kirja- ja sõnastusvigadest ma parem ei räägi – sõnaseadmisoskus, tundub, pole itipoiste tugevaim külg. Sajakonna koduka läbilappamisel jäi mulje, et pahatihti on nii tutvustav tekst kui ka isegi hinnakiri üksteiselt maha kopitud.

Koostööettepanekut ei saanud ka need lehed, mis oma meiliaadressi välja polnud riputanud. Kui spämmirobotid tõepoolest probleemiks, siis on ju mitmesuguseid rohkem või vähem kavalaid võtteid, kuidas noid ära lollitada. Kontaktivorm mulle ei sobinud – esiteks oli mu kiri koos juhtnööridega tolle jaoks natuke pikk, teiseks kaoks mul niimoodi ülevaade, kellele ma juba olen kirjutanud ja kellele mitte.

Kontaktandmete ülespanekut ei maksaks sugugi karta. Väga armas oleks, kui need on mingil, kasvõi tagasihoidlikul kujul juba avalehel, nii et firmaga ühenduse saamiseks ei peaks pool tundi kodukal ringi klikkima. Marginaalseimaks näiteks on kodulehekülg, mis reklaamib “Kodulehe teenuseid”, kuid on unustanud lisada igasugused kontaktandmed, mille kaudu saaks neid tellida :)

 

Be Sociable, Share!

Posted in IT.

Tagged with , .